Rozhovor: Christopher Sebela o přeplněném Image

Tento příspěvek je podáván pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

Přeplněné obálky č. 1 od Ro Stein a Ted Brandt

Spisovatel Christopher Sebela je známý svou prací na Heartthrobovi, Injustice: Ground Zero, Escape z New Yorku a mnohem více. Jeho nejaktuálnější komiks, přeplněný, se odehrává v blízké budoucnosti, kde může být cokoli crowdfunded, dokonce i atentáty. O této akci nabité nadcházející sérii z Image s Westfieldem Rogerem Ash sdílel mnohem více o této akční sérii.

Westfield: Jaká byla geneze přeplněného?

Christopher Sebela: Nejsem si úplně jistý přesné místo, ze kterého pocházela. Myslím, že to byl jen já na kouři, když jsem na zadní palubě vypukl komiksy na plný úvazek. Pravděpodobně něco ve zprávách inspirovalo počáteční myšlenku, ale měl jsem tuto představu o této opravdu zmatené vizi crowdfundingu, kde cílem bylo dostat dost rozzlobených lidí, aby získali dostatek peněz na to, aby zaplatili vraha, aby zabil každého jednotlivce, který se nelíbí . Stejně jako tak vysoko, jak byste mohli jít, pokud dostanete dostatek lidí, aby házeli peníze, někdo to riskuje za výplatu tak velký.

To je obecně vše, co jsem měl na pár let. Určitě jsem si myslel, že se k tomu dostane někdo jiný, než jsem to udělal, takže jsem se k tomu pokusil příliš připoutat. Ale pak se nikdo neudělal a já se mi podařilo konečně projít háček knihy a začít stavět svět a postavy, které v ní žijí. To byla mnohem těžší část. Je snadné někomu říct svůj skvělý háček a nechat je oslnit je, zatímco se potíte uvnitř, to je vše, co máte. Cítil jsem se, jako bych musel čekat na něco ideálního, abych tento prostor vyplnil, a naštěstí se to nakonec stalo v ideálním čase, jen měsíc nebo dva, než jsem se setkal s Ro a Tedem a my jsme začali mluvit o spolupráci na něčem.

Přeplněný náhled č. 1 Strana 1

Westfield: Zdá se, že slyšíte téměř denně o tom, že někdo je obtěžován nebo ohrožen online. Hrálo to do série vůbec?

Sebela: Je těžké tomuto prvku vyhnout. Není to však zaměření naší knihy. Věc, která mi opravdu uvízla v mé hlavě nejvíce, pokud by se stala, když se Reapr začal používat proti běžným lidem, byla žena, která tweetovala předtím, než se její letadlo vzlétlo, že byla na cestě do Afriky, a pak řekla něco hezkého bez třídy. Takže když byla ve vzduchu celé hodiny bez přístupu k internetu, tento tweet se zametl přes sociální média a cítil se, jako by celý internet byl proti ní na všech úrovních. Ta myšlenka, že sedí v letadle nad oceánem, aniž by představovala, co na ni čeká, když přistane. Tak vidím, že platforma opravdu funguje. Někdo se zašroubuje a dost lidí tam chce, aby je zaplatili z různých důvodů, až nakonec získali dost peněz, aby se to staly.

V dnešní době je hodně hněvu, hodně z toho oprávněné a přichází ruku v ruce s tímto pocitem, že je naprosto bezmocný, aby opravdu změnil velké věci, které nás nejvíce ohrožují. Vzhledem k tomuto druhu žádné budoucí vibrace se Reapr cítí jako krvavý paprsek slunečního svitu. Opravdu můžete věci změnit, vše, co musíte udělat, je dát nějaké peníze a vydělat trochu své duše. Nepodporuji to, ale způsob, jakým jsem to viděl, zejména v dnešním klimatu, usnadnil vidět, jak by se něco jako Reapr mohlo vzlétnout.

Přeplněný náhled č. 1 Strana 2

Westfield: Na co se mohou čtenáři v knize těšit?

Sebela: Jedná se o velkou rozlehlou výlet knihy v jedné možné budoucnosti, kde může být každý jednotlivec zabijákem, pokud jsou dostatečně zoufalí. Ale stejně temná jako náš koncept je, kniha, která z ní vycházela, je jasná, barevná a zábavná. Je to druh sci-fi, druh hrůzy, akční knihy o zločinu. Když jsem to začal vymýšlet, připadalo mi to jako mnohem pochmurnější kniha, ale jakmile se Charlie a Vita objevili a jakmile Ro a Ted začali kreslit knihu, naklonil jsem se jinými směry. Věděl jsem, že dokážou zvládnout cokoli, co jsem na ně hodil, a tak jsem se začal na to opravdu natahovat. Je to absolutně jedna z mých knih, o které jsem hodně extatický a nejšťastnější, a myslím, že každému, kdo měl rád některou z mých věcí dříve, se bude líbit.

Přeplněný náhled č. 1 Strana 3

Westfield: Kdo jsou hlavní postavy, které potkáme?

Sebela: Naše hlavní postavy jsou Charlie a Vita. Charlie pracuje v ekonomice sdílení – má desítky pracovních míst na desítkách různých platforem a aplikací, takže může jednu minutu chodit něčího domácího psa a vyzvednout cestujícího v autě, aby je vzal na letiště další. Je to podvodník, který se snaží udržet hlavu nad vodou, který nemá skutečný význam. Jednoho rána se probudí, aby zjistila, že každý chce, aby ji mrtvý, protože na ní je otevřena kampaň Reapr, která již získala více než milion dolarů od tisíců lidí. Nemá ponětí, proč nebo kdo to začal, a tak se snaží najít ochranu, aby se udržela naživu.

Vita je bodyguard v aplikaci podobné Uber pro ochranu s názvem DFEND a je jediná, kdo odpovídá Charlieho žádost. Vita je trochuzáhady, když začneme. Cítí se jako opravdu tvrdý, nesmyslný bodyguard, ale uvnitř je trochu nepořádek, když se snaží najít práci s skličujícím 1,4 hvězdičkovým hodnocením na zádech. Charlie, který je tak velkým zdrojem pozornosti všem, kteří ji chtějí zabít a hotovost, se cítí jako šance Vita, aby se do hry vrátila. Takže se postaví s Charlie, který pravidelně testuje hranice Vity a snaží se žít svůj život, zatímco Vita je zaneprázdněna snahou je udržet oba naživu.

Přeplněný náhled č. 1 Page 4

Westfield: Budete se zabývat tím, jak se společnost změnila tak, aby byla povolena atentát na crowdfunded?

Sebela: ano. Ne všechny najednou. Snažíme se to posilovat spolu s naším hlavním příběhem. V tomto světě je to pro mnoho lidí jakousi zavedenou skutečností života, takže nechceme brousit věci zastavit a vysvětlit, jak se svět změnil. Doufejme, že jak jdeme, větší svět se odhalí v bitách a kusech a lidé si mohou vytvořit část historie pro sebe. Jsem velký věřící v to, že čtenářům dávám dost a věřím, že chtějí nebo jsou připraveni spekulovat o některých věcech, do kterých se výslovně nedostaneme.

Vzhledem k tomu, že Reapr je tak velká část tohoto světa, budeme se ponořit docela hluboko, abychom viděli, jaké efekty má na společnost, ale možná ne ve způsobu, jakým lidé očekávají. Existuje zábavný druh spekulací s knihou, která se odehrává v blízké budoucnosti, a snaží se předvídat, co se stane se sponkami našeho života. Takže také uvidíme nějaké věci o tom, kam všichni jdeme obecně, a co se stane, když na to hodíte něco jako Reapr. Spoiler: Pravděpodobně nejsou skvělé výsledky.

Přeplněný náhled č. 1 Page 5

Westfield: Pracujete s umělci Ro Steinem a Tedem Brandtem v seriálu. Co můžete říci o vaší spolupráci?

Sebela: Ro & Ted jsou úžasní, aby byli naprosto upřímní. Cítím se jako nejšťastnější člověk v komiksu, protože dělali skvělou práci, ale neměli vlastní knihu, na kterou se opravdu ohýbala, a já jsem měl jen štěstí, že se dívali, když jsem se přeplnil v mé hromadě hřišť. Tato kniha by bez nich smrděla. Nejen, že jsou skvělí v budování a vytváření tohoto velmi blízkého budoucího světa, ale dělají lidé, kteří sedí kolem a mluví tak dramaticky, jako lidé, kteří od sebe dějí kecy. Dám jim skripty s 5 stránkami panelu a posílají je zpět s 12 panely na nich. Jsou prostě směšně talentovaní a chytří o tom, co dělají. Nemohl jsem být šťastnější, že je budu mít jako své spolutvůrce této knihy. Oni, Trionovy barvy, Cardinal’s Leading, je to kniha, kde tým opravdu hučí a to je v komiksu (nebo kdekoli) vzácná věc, takže jsem jen rád, že se mnou většinou mluví.

Přeplněný obal Rachael Stott #1

Westfield: Nějaké závěrečné komentáře?

Sebela: V této knize jsou již 4 problémy a každá z nich je lepší než ta poslední. A začali jsme docela skvěle. Nevím, nejsem zvyklý být tak legitimně, otevřeně závratný o knize, kterou vydávám, ale tohle, vyskočím z kůže, abych všem ukázal, na čem jsme pracovali pro minulý rok.

Leave a Reply

Your email address will not be published.