Markley’s Ferered Brain: Moje dva centy nebo mé 30 let v tomto biz

Tento příspěvek je podáván pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

Wayne Markley

od Wayne Marley

Čas ukáže, zda nový DC znovu spustí práce nebo ne. Jedinou věcí, kterou tento opětovný spuštění provedl, je vytvořit spoustu řeči a zdá se, že lidé mají velmi odlišné názory, pokud to funguje, pokud je předmět vhodný, pokud jsou knihy dobré (a řada z nich je) , a celá řada dalších témat o komiksech a současném stavu trhu. Pravidelní čtenáři tohoto sloupce vědí, že normálně ráda doporučuji dobré knihy, které jsem četl a užil si. Dělám to proto, že vidím malé místo na bydlení na negativu a myslím si, že na trhu dominují superhrdinové, že dobrá kniha, která není zázrakem nebo DC, má malou šanci najít publikum. Snažím se tedy poukázat na to, co si myslím, že je to za vaši pozornost a peníze. Četl jsem komiksy už téměř 45 let a zabýval jsem se službou komiksu téměř 40 let, pokud počítáte, že chodíte od dveří ke dveřím a zeptáte se cizinců, zda mají nějaké komiksy k obchodu (60. léta byla velmi odlišná doba). Pracoval jsem v komiksu profesionálně s ohledem na absolvování univerzity a to je před více než 25 lety. Pracoval jsem v maloobchodě, distribuci (Distribuce hlavního města po mnoho let, kde jsem byl komiksovým kupujícím, psal komiks a interní korespondenci po mnoho let), provozoval jsem svou vlastní distribuční společnost téměř 10 let a pracoval jsem v DC pro několik let. Všechno vám říkám, protože to, co následuje, je to, co vidím jako problémy v komiksu a jak jsme se tam dostali. Až se příště zavážím vrátit k pozitivním recenzím, protože v poslední době došlo k řadě opravdu dobrých knih.

Peníze. hodně a spousta peněz.

Myslím, že velkou část problému v tomto odvětví shrnuje jednu frázi -zkroužnou chamtivost. Vidím to třemi různými způsoby a všichni se stavěli na sobě, aby vyvrcholili tam, kde jsme dnes. Každou z těchto tří zbraní projdu samostatně, ale tři jsou maloobchodníkem, distribucí a fanoušci. A boogie muži u zadních dveří všech tří z nich jsou spekulanti (kteří nikdy nejsou daleko). Ukazují se, kdykoli cítí rychlý dolar a mají celý systém, který používají k tomu, aby zvýšili cenu a prodali vzácné a vzácné knihy nikoli fanouškům, ale investorům. Celý svět CCG vyrostl z trhu s obchodními kartami a vytvořil celou samostatnou sadu hráčů, kteří mají malý zájem komiksů mimo to, kolik je mohou prodat nebo jak dlouho budou mít svou hodnotu. (Pamatujte na staré pořekadlo: „Stojí za to jen tolik, pokud za to někdo chce zaplatit.“) Toto je společné téma. Pokud si užijete polovinu televizních pořadů, které jsou v současné době na reality, jsou založeny na stejné věci rychlé chamtivosti; Skladovací války, starožitné roadshow, pěšcové hvězdy atd.

Shazam! #1

Komiksy mají dlouhou historii vzkvétajícího a poprsí se spekulanty. Nejčasnějším příkladem, který znám z první ruky, byl Shazam #1 z DC zpět na začátku 70. let. Pak bylo mnohem těžší vytáhnout kousky, jako je hromadění titulu, aby se zvýšila cena, ale bylo to hotovo. S přímým trhem vznikl na konci 70. a začátkem 80. let, což spekulantům poskytlo příležitost, aby se trh poměrně snadno zakoloval. Tady je místo, kde přišli obchodníci. Po mnoho let, obchodníci z komiksu, vydělali většinu svých peněz z prodeje starých komiksů za vyšší ceny, jako je trhy s razítkem a mincemi před nimi. Byla to velká malá služba, která byla skutečně založena na nabídce a poptávce. V 80. letech s dospívající mutantní Ninja Turtles byl zahájen nový jev nazývaný černobílý vzkvétající (a busta). Z nějakého důvodu a já si stále nejsem jistý, co to vyvolalo, TMNT se stala knihou, která měla mít, a vzhledem k tomu, že první tisky byly tak nízké a poptávka byla vysoká, cena se zvýšila. Obchodníci to považovali za příležitost vydělat rychlé peníze, protože se to stalo šílenstvím pro cokoli černé a bílé. Každý měsíc existovaly spoustu černobílých titulů, prodávaly se za absurdní ceny den poté, co vyšli, protože obchodníci viděli, že mohou tyto investory vydělat rychlé dolary (spekulanti). Byly to snadné peníze, takže je nemohu zavinit. Ale toto vzkvétání téměř zabilo spoustu obchodníků a distributorů. Tato vlna nahoru a dolů by samozřejmě pokračovala se smrtí Supermana, vzestupem statečných, variantských obalů, Batman Boom, sběratelskými obchodními kartami atd. A obchodníci zůstali drželi všechny knihy, karty a trička, které nemohli prodat. A to se vrátilo k distributorům a poté k vydavatelům. Byl to pokus vydělat co nejvíce peněz co nejrychleji, zatímco ztratil ze zřetele své hlavní publikum, komiksový fanoušek, který získal nové knihy, stejně jako záda iSsues. Obchodníci začali zacházet se starými fanoušky stejně jako noví „fanoušci“ a účtovali fanouškům absurdní ceny za zcela nové knihy. Tato krátká pozorování odjížděla fanoušky a vyjel spoustu obchodů z podnikání.

Také držím distributory odpovědné za současný trh, protože v 80. a 90. letech bylo nejméně 15 různých distributorů. V době, kdy jste se dostali do konce 90. let, jste měli 2. Pozitivní, že všechny tyto distributory bylo, byl každý distributor aktivně propagoval všechny různé komiksy a různé pomocné produkty (hry, trička, karty atd.). Řada těchto distributorů měla po zemi více míst, kde by mohl přijít obchodník a procházet nová vydání, hledat problémy zpět, vyzvednout si libovolný počet knih, o kterých by si nikdy nevěděli jinak, protože v těchto dnech existovaly jen katalog. Vývojové komiksy a náhledy byly dva největší prodejní nástroje a byly první šancí, že vydavatel musel na maloobchodníka zapůsobit. Neexistovaly žádné internetové ani sociální média, ale existoval místní obchod s maloobchodníkem, kde by šli a dostali lopatku na to, co bylo dobré a co by mohli prodat nebo co mohli přehlížet. Vím to proto, že jsem po léta provozoval Storehouse City City v New Orleans a každý den jsme se museli zastavit, aby nakupovali a hodně nakonec něco získaly. Ruce na schopnosti vidět knihu a podívat se na umění (konec konců, to je vizuální médium) byl nejlepším možným nástrojem k prodeji komiksu. Dnes mnoho obchodníků nikdy nevidí knihu, než dorazí přes týden, kdy se lodí. Existují online náhledy, ale věřím, že tato metoda není daleko při držení knihy ve vašich rukou, která se rozhodne na místě, aby získala knihu. Také jsem to viděl roky, když jsem vlastnil svou vlastní distribuční společnost. Nechali bychom zákazníci zastavit a získat krabice knih, o kterých nevěděli, ale vidět je osobně vedl k získání knih. Nyní se obchodníci zřídka dívají za premiéry; Obecně Marvel, DC, Image a Dark Horse; A cokoli jiného je volitelné. Na svůj kredit si Diamond stále udržuje prodejní sílu, kterou získali, když získali hlavní město a prodejní síla stále navštěvují obchody každý den a snaží se propagovat různé produkty.

Nakonec jsou tu fanoušci. Nyní, abych byl spravedlivý, si myslím, že fanoušci byli chyceni v bouři vytvořené několika silami, většinou poháněné chamtivostí znovu, a nyní platí cenu. Ano, cena. Myslím, že velkým problémem na dnešním komiksovém trhu je cena. Na spodním konci spektra je komiks 2,99 $ a ceny odtud stoupají. Chcete -li to doplnit, počet stránek stále klesá, takže za svůj dolar získáte méně, než máte v minulých letech. To se opět vrací do 90. let, kde uprostřed rozmachu spekulantů vydavatelé stále upgradovali knihy, aby byly mnohem přitažlivější. To naznačuje lepší zbarvení, lepší papír a vyšší placené tvůrce. I když to vytvořilo některé krásně vypadající knihy s fantastickými obálky, stanovilo nový standard pro to, co fanoušci očekávali od jejich komiksu. Lidé zapomínají, že komiksy původně byly dotisky novinových proužků (viz výjimečný blog Rogera Asha o smutném osudu novinových proužků na stejném pohledu) na nejméně drahém papíru, Newsprint a prodáno za deset centů. A tato metoda fungovala po lepší část 20 let, dokud Adventure Comics představil všechny nové příběhy. A tento vzorec, nové příběhy o nejméně drahém papíru s úmyslem prodat komiksy s zábavnými příběhy, ne ozdobným zbarvením nebo papírem, pracoval téměř 50 let. Ale v 90. letech s variantním rozmachem, vzestupem obrazu a statečné, a opět spekulanti komiks zjistili, že komiksy by mohly vypadat opravdu cool a piffy s nejrůznějšími digitálními efekty a ozdobným zbarvením. Pro udržení těchto standardů však vydavatelé museli zvýšit cenu jednotlivých komiksů. Došlo k několika pokusům, které se vrátí k levnému papíru a nižší ceně, ale každý, kdo to zkusil, zjistil, že fanoušek (nebo maloobchodníci) odmítá tyto knihy jako nějak „nižší“. Neobviňuji fanoušky, protože jsem jedním z největších fanoušků v okolí, ale mám pocit, že jsme byli smorovaní, když jsme nevěnovali pozornost. Vidíme problém s udržováním kvality knih za posledních 15 let, což vedlo k ceně až do bodu, kdy si mnoho fanoušků již nemůže dovolit měsíční komiks. A vzhledem k současné ekonomické struktuře Ameriky se utracení 2,99 $ za komiks nezdá být nejlepším využitím svých peněz.

Existuje několik dalších aspektů, kterých jsem se nedotkl, což přispělo k současnému mire, ve kterém se komiksový trh nachází. Zahrnují krok od floppies po obchody, slepé zaměření na superhrdiny a nedostatek dosahu na nové trhy. Ale to jsou všechna témata pro další blog po silnici.

All-Star Western #4

Na závěr chci udělat několik poznámek o All-Star Western. Co %$^? Není žádným tajemstvím, že JonahHex byl už léta jednou z mých oblíbených knih. Jedním z hlavních důvodů, proč to bylo moje nejoblíbenější, bylo, že vyprávěli výjimečné samostatné příběhy. All-Star Western je výjimečný příběh, umění není moje nejoblíbenější, ale vidím potenciál. Ale je to část jednoho z vícedílných příběhů! DC jasně řekl: „Už nebudeme psát komiksy, aby se vešly do obchodu“, proč pokračuje každých 52 knih? Nemohou vyprávět jediný příběh na 30+ stránkách, které měl All-Star Western? Přiznávám, že All-Star Western byl jednou z mých oblíbených knih nového 52, žádný překvapení. Ale je to pokračující příběh, že pokud dokážu vyprávět, bude nejméně čtyři čísla nebo déle (chce se vsadit, že to jde šest problémů?). To mě tak rozzlobí, protože to omezuje počet lidí, kteří to zkusí. A to je škoda. Jako vždy, všechny komentáře a názory v tomto sloupci jsou moje vlastní a neodrážejí názory komiksu Westfield nebo jejich zaměstnanců. Komentáře nebo kritiky jsou vítány na mfbway@aol.com.

Děkuji.

Klasický komiksový obal z databáze Grand Comics.

Leave a Reply

Your email address will not be published.