Markleyův horečka: pak a nyní

Tento příspěvek je podáván pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce,
Recenze produktu

Wayne Markley

od Wayne Marley

Před mnoha lety, v tomto bodě asi 50, byly moje oblíbené komiksové knihy Green Lantern, vytočila se pro Hero (dobře, House of Mystery s Dial H pro Hero) a Flash. V poslední době jsem přemýšlel o tom, jak často se rozhovor s lidmi o tom, jak dobré byly knihy „tehdy“, a to by mohlo naznačovat cokoli od ‘30 do 90. let. Vidím také rozhovory s hlavami hlavních komiksů, které si stěžují na dotisk (hlavně knihy $ 1, kterou Marvel udělal roky a DC nedávno začal) prodávající tak dobře a lepší než spousta jejich pravidelných knih. Zjevným důvodem, proč se knihy dotisků prodávají tak dobře, je nostalgie a cena; $ 1 je mnohem přitažlivější než 3,99 $. Druhým společným problémem, který slyším, jak pracuji v maloobchodním obchodě, jsou knihy jsou dva drahé a lidé, kteří jsou tak daleko za jejich čtení. (Ale to je pro další blog.) Takže jsem si myslel s tímto blogem a krátce bych se podíval na to, jak si můžete přečíst klasický materiál nebo moderní materiál mých oblíbených tří knih z mého dětství, zelené lucerny, flash a vytočení h pro hrdinu.

Green Lantern: Oslava 75 let

Nejprve máme zelenou lucernu. Zelená lucerna, se kterou jsem vyrostl, byla klasická stříbrná věk GL, napsaná Johnem Broomeem a nakreslená Gil Kane. Miloval jsem vesmírné drama a myšlenku prstenu, který by mohl ovládat všechno s vaší myslí. V té době jsem také miloval umění Gila Kaneho, v závislosti na inkenru. Fascinoval mě všechny ostatní zelené lucerny, zejména Tomar-Re. Plus strážci byli tak cool a samozřejmě zlatý věk zelená lucerna (Alan Scott). Vzpomínám si, že jsem byl dítě a získal Green Lantern #76 (nyní hrající Green Arrow) a nenávidět nové umění nějakou osobou jménem Neal Adams. Vím; Byl jsem blázen. Vzhledem k tomu, že Green Lantern prošla tak spoustou změn, trvalo by to pět blogů, aby se na ně podívali. Takže to je jen několik návrhů, pokud máte zájem o zelenou lucernu. Pro představení všech GL je kniha s názvem Green Lantern: oslava 75 let. Jedná se o vázanou vázanou knihu s 400 stránkami s příběhy z celé historie zelené lucerny a je to skvělý vzorkování všech změn v historii GL. Pokud máte zájem o časové období, které jsem miloval, v 60. letech, existují čtyři sbírky zvané Green Lantern: Silver Age, které shromažďují GL vzhled z Showcase a prvních 48 čísel jeho vlastní knihy plus několik čísel Flash. (V šedesátých letech by se jednou za rok spojily GL a Flash). Pro období, které mě odvrátilo GL (a v retrospektivě, je jedním z nejlepších a spousta vlivných komiksů v historii) je zelená lucerna/zelená šipka: tvrdá cestovní hrdiny Deluxe vázaná vázaná vazba. Toto je sbírka GL/GA #76-87 a čtyři čísla Flash, které by měly to, co by bylo vydáno č. 88. Jedná se o velmi skvělou sbírku v plné barvě a i když občas trochu kázal, dobře. Existuje také mnoho sbírek zelené lucerny Geoffa Johnse. Johns předefinoval celý svět zelené lucerny a představil koncept vícebarevných sil; Zelená, žlutá, oranžová atd. Existuje nejméně deset různých sbírek od Johns, ale možná nejdůležitější je zelená lucerna: nejčernější noc; Kosmická epos, která výrazně rozšířila celý svět GL. Existuje mnoho dalších sbírek zelených luceren, protože postava má bohatou historii (s ostatními je zelená lucerna, nejen první stříbrný věk GL, Hal Jordan). Pokud se snažíte najít mnohem modernější věci, DC právě shromáždil Grant Morrisonův běh na Boo. Ještě jednou je to jiný pohled na postavu, ale stále velmi dobrý. Celkově se téměř každá z těchto sbírek vyplatí odhlásit.

Flash od Mark Waid Vol. 1

Dále máme Flash. Stejně jako Green Lantern, i na konci padesátých let byla na stránkách Showcase přivedena zlatý věk a poté byla postava přivedena zpět a získala svou vlastní knihu počínaje #105, počínaje tím, kde skončila kniha Golden Age Flash, s #104. Není divu, že jsem miloval Silver Age Flash, který napsal John Broome, Gardner Fox a další. Stejně jako u GL, existuje flash: oslava 75 let, což je zavedení všech povolání Flash za posledních 75 let a došlo k řadě různých záblesků. (Stejně jako Green Lantern se muž v kostýmu v průběhu let změnil). Pokud se pokoušíte najít mé oblíbené období, existují čtyři svazky blesku: stříbrný věk, který přetiší vitríny a Flash #105-163. Nebo si můžete přečíst knihy, které tuto postavu předefinovaly. Za prvé, existuje šest svazků blesku od Marka Waida. Tím se shromažďuje některé z nejvlivnějších příběhů Flash, když Waid předefinoval postavu a představil koncept Speed ​​Force a charakter impulsu. Tyto svazky dotisknutí blesku #62-128 a NUMber letniček, speciálů a crossoverů. Existuje také šest sbírek Flash od Geoff Johns. Ano, znovu on. Tyto obchody shromažďují problémy #164-225 a řadu crossoverů, speciálů a minisérií. A pokud si chcete přečíst nejaktuálnější verzi Flash, existuje deset svazků, které shromažďují prvních 63 čísel aktuální série napsané Joshua Williamsonem a nakreslené různými. Moje osobní favority jsou stále příběhy stříbrných věků jen kvůli jejich nevinnosti a základnímu kouzlu a umění Carmine Infantino je tak dokonalé. Musím však přiznat, že běh Marka Waida je dobrý a je opravdu nejvlivnější v historii charakteru. Bylo by těžké získat sbírku Bad Flash.

Dial h pro Hero Vol. 1

Nakonec máme vytáčení H pro H.E.R.O. To je trochu jiné než Green Lantern a Flash, protože není mnoho sbírek, které můžete získat, a Geoff Johns ještě nepřepsal historii postavy. Cítí H umožňuje člověku přeměnit se na jiný hrdina, kdykoli vytočíte h.e.r.o. (Mezi číselníky existují lhůty). Dial se poprvé objevil na stránkách House of Mystery #156 v roce 1966, který se připojil k Martian Manhunter, bývalé hlavní postavě v knize. Dial H pokračoval v homedu do vydání #173. V posledních pěti letech se také objevilo řadu oživení H vytáčení H 80., 00 a dvakrát. Současná série je maxiserie 12 vydání (byla šest, ale byla rozšířena na 12) napsaných Samem Humphriesem a je součástí DC Wonder Comics. Tato současná série byla doposud shromážděna v jednom obchodu s prvními šesti čísly a je vyřízena v příštích několika týdnech. Příští rok je druhý obchod s druhou polovinou série. Veškerý dřívější materiál nebyl nikdy shromážděn, nebo je mimo tisk. V kolekci černobílé vitríny je skvělá sbírka všech příběhů House of Mystery Stories, která je bohužel z tisku. K dispozici je také jedna sbírka série Will Pfeifer a Kano z roku 2003, což je nejlepší běh postavy, ale bohužel to dotiší pouze začátek série a je také mimo tisk. Jedním z restartu, který stále najdete, je vytáčení h, série napsaná China Mieville s uměním Mateus Santolouco, Alberto Ponticelli a další. Aktuální vytáčení H pro H.E.R.O. je vyrostl z charakteru a knih šedesátých let, ale postrádá kouzlo a nevinnost starých příběhů Robbie Reeda, které jsem miloval. Ale to je velmi dobré čtení, i když pro mě nedrží nostalgii.

Green Lantern: The Silver Age Vol. 1

Musím říci, že knihy, které jsem miloval jako dítě, jsou dávno pryč, protože komiksy a způsob vyprávění příběhů se v průběhu let výrazně změnil. Naštěstí je spousta toho, co jsem miloval jako dítě, stále k dispozici ve opravdu skvělých sbírkách. Green Lantern i Flash mají velmi podobnou historii, jak ve vývoji znaků, tak u tvůrců. A všechny tři znaky, GL, Flash a vytáčení H pro H.E.R.O., všechny měly v průběhu let řadu restartů a všechny tři měly období, kdy je hlavní postava nahrazena někým jiným. Také všechny tři znaky jsou stále publikovány dodnes.

Jaké jsou vaše oblíbené dětské charty? Jste fanouškem Green Lantern, Flash nebo Dial H? Jaké časové období máte rádi? Chtěl bych vědět. Dokážeme se dostat na mfbway@aol.com nebo na Facebooku v Wayne Markley. Jako vždy, všechna slova, která jsem napsal, jsou moje a neodrážejí myšlenky nebo názory komiksu Westfield nebo jejich zaměstnanců. Dovolte mi skončit tím, že řeknu …

Děkuji.

Leave a Reply

Your email address will not be published.