Comic Books That Time Forgot: Původní život s Archie#21

Tato publikování je podáno pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

KC Carlson. Umění Keith Wilson.

Autor: KC Carlson

Život s Archie #29

V současné době je Life With Archie jedním z mnohem výraznějších titulů vydávajících Archie Comics. Série časopisů, která má série časopisů s dvojitou alternativním kontinuity (Archie si vezme Veroniku, si vezme Betty), přináší dlouhý zvyk příběhů Archie, které jsou jen trochu jiné než norma. Rovněž si půjčil své jméno z geniálního titulu Archie, který měl svůj podíl na historických okamžicích.

Trochu historie

Život s Archie #1

Původní život s Archieem se poprvé objevil v červenci 1958 (obálka ze dne září). Z dalších asi 137 komiksů (ne přehánění!) Na stáncích toho měsíce od předních vydavatelů bylo pouze devět z nich superhrdinové tituly, sedm z nich v hlavní roli nebo představoval Supermana. (Dalšími dvěma byli Batman i detektivní komiksy.) Marvel by nezačal vydávat superhrdiny až do roku 1961. Všechny zbytek komiksů na stáncích byly ten měsíc úžasným výběrem žánrů, které to dnes sotva pronikají: humor: humor: humor: humor , vtipné zvíře, válka, západní, hrůza/tajemství, sci-fi, romantika a dobrodružství. Kromě života s Archie #1, Archie Comics také debutoval tímto stejným měsícem Katy Keene Appeal #1, Bit Ambrose #1 (spin-off Bit Archie), stejně jako Cosmo The Merry Martian #1, s prvními dvěma dvěma být jednorázové.

Série Life with Archie také začala jako jednorázová kniha zkoušky, protože se objevilo #2 celých 12 měsíců, stejně jako dalších 10 měsíců, než se uskutečnily #3. V roce 1960 to skončilo jako rutinní dvouměsíční, ale po roce 1963 by jeho frekvence kolísala. Série by nakonec spustila 286 čísel, která skončila v roce 1991 (obávaný září, v prodeji v červnu). Některé rané problémy byly přetištěny v Archie obrovské sérii pododstavců světa Archie.

Běh! Život s Archie #12

To, co tuto sérii odložilo kromě rutinních sbírek krátkých komediálních příběhů o Archie a gangu, je to, že život s Archie začal jako série, která obsahovala knižní délku, 20 až 25 stránky. Zaměřili se na pocit zkušenosti jako příběhové páteře, stejně jako příběhy byly mnohem „epické“ v pocitu (stejně jako příběh Archie by se mohl cítit epický). Témata pravidelných příběhů zahrnovala ohrožení (mimozemšťané, duchové, monstra, zločinci), cestování (do U.N., Washington D.C., Out West, do Francie), neobvyklé okolnosti (Archie skončí jako milionář, Castaways na opuštěném ostrově, mít, mít, mít, mít, mít, mít, mít, mít, mít, mít, mít Kapsle v oblasti americké oblasti přistává v bazénu Lodge, Archie na soud), nebo jen obyčejné podivné události (spřátelení s robotem, znovu vyjednává občanskou válku, převyšuje cizí špiony a objevuje judo). Stejně jako to je právě v raném běhu série, publikované pod zadáním série Archie Experience pro prvních 17 čísel. Mezi další tituly Archie Experience patřily jejich superhrdinové tituly 60. let (Fly, Jaguar atd.). Později bylo jméno oživeno pro archie verzi želv Teen Mutant Ninja, kromě dalších titulů v 80. a 90. letech.

Včasné vzpomínky na komiks

Život s Archie #16

Tyto rané roky života s Archie jsou moje preferované problémy, takže mi dovolte sdílet nezapomenutelný příběh s vámi, jedním z extrémně prvních příběhů komiksů, které „přilepily mému mozku“. Poprvé jsem to zkontroloval jako vypůjčenou kopii od staršího přítele, stejně jako jsem strávil roky snahou o to sledovat – což bylo náročné ze dvou důvodů. Za prvé, obal má trochu dokončit skutečný obsah příběhu. Krycí Betty a Veronica se v příběhu ani neobjevují, s výjimkou jednoho panového portrétu a symbolické stránky posypání. Za druhé, jednou z podivných bitových vtípků o raném životě se sérií Archie bylo to, že nefungovalo číslo problému komiksu na zakrývání až do problému #30! (Archie to také udělal na jiných sériích, jako je Archie’s Madhouse.) Stále jsem neslyšel důvod, jak to udělat na těchto volbách, když byly jejich další série správně krycí.

To vše znamenalo, že když jsem se díval na záda, musel jsem otevřít úložný tašt, důkladně odstranit komiksovou knihu z tašky a důkladně ji otevřít, stejně jako hledat číslo problému v india. Nakonec jsem vytvořil „seznam chanted“ z redukovaných fotokopie všech obalů s čísly problémů, která jsou uvedena níže. Stejně tak fungovaly jako flash karty, což umožnilo mému mozku mít na paměti převážně generické obálky komiksů Archie těsně předtím, než jsem nakupoval kongresovou vesmírnou podlahu pro nakupování. Ano, musel jsem „studovat“, abych shromáždil problémy s komiksem Archie.

Život s Archie #21

Problém v obavách se ukázal jako život s Archie #21, červenec 1963 (v prodeji v květnu). Jak vidíte na obálce, nebylo toho moc o tom, co ten příběh byl, ostatníZdálo se, že Archie chyběl (kromě toho, že rozhodně nebyl, protože mluvil přímo ke mně, návštěvníkem-náročný nápad pro 7letého mě).

Teevie Jeebies

Příběh se otevírá tím, že Jughead vstupuje do zdánlivě prázdného Andrewsova domu, až mu Archieův bezbožný hlas neřekne, aby „udržoval vaše drsné tlapy z bonbónu“. Ukázalo se, že v dobrém předstírání není Archie oddomán – je hned za televizní sadou a snaží se to opravit. Jeho prázdninové rodiče zřejmě poskytli Arch peníze na to, aby je opravili, avšak jako obvykle, Archie vyhodila peníze na rande s Veronica. Rodiče jsou brzy zpátky, takže to musí opravit sám – a také rychle! Jughead propůjčuje ruku tím, že hodí primární spínač do pojistkové skříně. Archie křičí yipe! Jughead přichází do nyní prázdného obývacího pokoje, jen aby zjistil, že Archie byl nasáván do televizního setu. Stejně jako nyní je jen černobílý. (Tohle byl 1963, pamatujte.) Jughead konzultuje průvodce opravnou opravnou televizí a zjistí, že průvodce uvádí, že to, co se stalo, je naprosto nemožné! (Produkované produkční testy pro tuto eventualitu?)

Archie si vždy přál dostat se do televize. Ze života s Archie #21.

Nakonec Archie dělá něco nejlepšího-křičí na Jugheada, aby šel dostat Riverdale’s Boy-Genius Dilton. Stejně tak je tu vynikající vtip, kde Pop Tate vidí, jak Jughead běží po městě, stejně jako okamžitě telefonní volání svého lékaře a věří, že je halucinace! Následně se Diltonova zmást vzadu v televizi (zatímco na obrazovce Archie šklebí: „Ouch! Hej! Zobrazit tam tam!“). Dilton se týká poslední myšlenky, že mohou dostat Archieho z televize (po popisu více panelů GobbleDegook), ale bude to trvat dva nebo tři měsíce! Dilton se okamžitě dostane do práce, ale bohužel spustí Archieho obrázek, aby zmizel z obrazovky. Jughead navrhuje změnit kanál, stejně jako Archie je v západní show „Have Gun Will Grovel“, který bude zastřelen.

“Jak se to stalo?” zeptal se Juggie. “Něco se pokazilo s Archie a jeho vizuální modulací!” Běží divoce! “ Státy Dilton s vědeckým vysvětlením, které by Julii Schwartzovalo zahanbeno. Dynamické dunderheads otočí kanál znovu, tentokrát na kuchařskou show. (Archie je v troubě. Tento příběh je horký!)

Pak je Archie na lékařské show. stejně jako tehdejší právnická show. Počkejte však – Archie je právním zástupcem i obžalovaným! Věci se zhoršují! Jejda, stejně jako on je také soudce! Můj bože, co se stane dál? Pouze nejděsivější panel umění, který se kdy objevil v autorizované knize Archie Comics Code:

Archie, porota ze života s Archie #21.

Příběh ještě neskončil, protože se přidávají tickingové hodiny, když nás Archieho rodiče kontaktují, aby Jugheadovi řekli, že za pár hodin budou dům. Vážně, příběh je tak náročný, že nabízejí celopříkovou flashback/Roundup, aby zahájili závěrečnou kapitolu! Jughead a také Dilton zdvojnásobil své úsilí o zcela osvobození Archieho, než bude vynalezen na vyžádání, ale jejich úsilí se však nevztahuje, když zjistí, že Archie je nyní jen ztělesněný hlas v televizi-jeho obrázek zmizel. “Samozřejmě to má výhody!” vykřikne Jughead. “(Jeho rodiče) ho mohou vypnout, kdykoli chtějí …”

Nakonec, při podráždění, Dilton vezme zbytečnou, vázanou příručku (?) TV a hodí ji zpět přes rameno, zatímco Jughead zkouší jistič ještě mnohem více času. Kniha samozřejmě zasáhne televizi v přesném okamžiku, kdy Jughead vytáhne spínač – stejně jako Archie je zdarma!

Na posledním panelu však Archieho byt na zádech na podlaze a jeho rodiče nad ním plakali. Právě mu řekli, že mu budou koupit jeho extrémně vlastní osobní televizní sada – stejně jako omdlel! Ba-dum-bump.

Trop-a-doping

V těchto dnech byl tento typ příběhu proveden tak často, že má svou vlastní stránku v televizních tropech, jako „uvězněn v televizní zemi“.

Ty, které můžete uznat, jsou film John Ritter/Pam Dawber 1992, který zůstane naladěn nebo mnohem novější Pleasantville. Je to také extrémně prominentní trop v situačních komediích (jmenuji se Earl), stejně jako animace (The Simpsons, Teen Titans, Kim možné, MAYTY MOUSE RALPH BAKSHI). V komiksech se základní myšlenka také objevuje mimo jiné v The Invisibles, Supreme, stejně jako She-Hulk. Kupodivu, tento Archie příběh není zde zmíněn. Hádám však, že to byl jeden z prvních.

Kredity jsou splatné

„Teevie Jeebies“ byl skriptován Sy Reitem, stejně jako umělecká díla byla Bob White.

Život s Archie #11

Sy Reit byl formálně pojmenován Seymour Reit, tvůrce, s umělcem Joe Oriolem z Casper, The Friendly Ghost. REIT byl součástí legendárního Animation Studio Fleischer, která pracovala na cestách Gulliveru, kromě komponování roubíků pro Popeye a Betty Boop karikatury. Rovněž anonymně pracoval pod Jerrym Igerem a vytvářel práci pro fikční dům. v souladu s druhou světovou válkou, onVypořádal se s materiálem pro Archie a Bit Lulu Comics, složil roubíky pro karikatury Casper, složený pro televizní show kapitána Kangaroo a také přispěl více než 60 kusů do časopisu Mad. Rovněž napsal přes 80 knih, hlavně pro děti, četný pro sérii Golden Golden Book. Zemřel v roce 2001.

Cosmo The Merry Martian #4

Profese Boba Whitea je méně zdokumentovaná, ale byl jedním z Archieho hlavních umělců na konci 50. let i šedesátých let. Jeho hlavní sérií byl život s Archie (většina problémů s #70) a Cosmo The Merry Marťan (který mu bylo umožněno podepsat), ale také nabídl spoustu povídek i obalů v celé řadě. O jeho další historii není moc chápáno. V Archie: Akce amerických preferovaných teenagerů, Archie Senior Staffer i šéfredaktor Victor Gorelick si vzpomněli, že Whiteová ráda mluvila, stejně jako ten bílý i umělec Jughead Samm Schwartz pronajímal ve skladovacím zařízení napříč. Ulice z kanceláří Archie, díky nimž je nabídnuta, pokud je něco potřeba ve spěchu. Gorelick si také vzpomněl, že White byl zahrnut do budov ve Westchester County. Říká se, že White mohl být propuštěn z Archieho na konci 60. let, když bylo zjištěno, že Moonlighting pro konkurenční Tower’s Tippy Teen Books (z nichž mnohé Schwartz editoval, stejně jako dočasně mimořádný z Archie).

________________________________

KC Carlson touží poděkovat díky databázi Grand Comics a Mikeově vynikající komiksové slovo (dříve Mike’s Vynikající World of DC Comics – je velmi rozšířen!) Za zásadní informace. Jedná se o dvě stránky trvale do záložek na mých počítačích a také obvykle vidím mnohokrát týdně. Hlavně jen proto, abych se podíval na obálky … stejně jako si rád hraji s funkcí Mikeovy nové „novinového stánku“. Jděte si to prohlédnout!

Leave a Reply

Your email address will not be published.