Pro vaši úvahu: Hermes Press ‘Brenda Starr: Kompletní předběžný kód Comics Vol. 1

Tento příspěvek je uveden pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

Brenda Starr: The Complete Pre-Code Comics Vol. 1

Autor: Robert Greenberger

Dalia Messicková zoufale chtěla napsat a nakreslit komiks, tak změnila své jméno na mnohem nejasnější Dale a poslala do vzorků pro pás o banditě. Našla sympatického spojence v Mollie Slott, asistentka manažerky Chicago Tribune-New York News Syndicate, který přesvědčil kapitána Josepha Metilla Pattersona, aby si koupil Messick’s Strip, poté, co změnil Bandita na rudovlasá nahlášeného jménem Brenda Starr.

Ačkoli Patterson neochotně koupil Brenda Starr, reportér pro syndikát v roce 1940, odmítl jej zahrnout do svých denních zpráv. Strip byl přidán do newyorského papíru v roce 1946 poté, co kapitán zemřel. Strip debutoval na národní úrovni 30. června 1940 jako nedělní pás, ale jeho úspěch přiměl syndikát, aby přidal denní vydání od 22. října 1945.

Brenda Starr přijel dva roky poté, co Lois Lane poprvé pokryla velkolepé příběhy pro Daily Planet a pokračovala mezi mezinárodní slávou a na svém vrcholu oslovila tisíce čtenářů ve více než 250 papírech. Messick byl fantastický s řeči těla a módou a vymýšlel kreativní příběhy, aby poháněl Brendu po celém světě. Každý z jejích nápadníků byl hezký a úžasný, z nichž každý mohl být ten. Nakonec Messick odešel do důchodu a předal pruh Ramoně Fradonovi, poté na publicistku Chicago Tribune Mary Schmich a umělce June Brigman, dokud se 2. ledna 2011 přiblížil.

Hermes Press začal sbírat semenné proužky v roce 2011 a podle jejich nyní známého vzoru také sbírá dobrodružství komiksů. První svazek, Brenda Starr: The Complete Pre-Code Comics Vol. 1: Dobré dívky, otroctví a další jemné věci, sbírá první komiksy z roku 1947.

Brenda Starr, Reportér, byl poprvé publikován ve dvou číslech ze čtyř hvězdných publikací v roce 1947, následované výjimečným vydáním od roku 1948 do roku 1949 a prvních osm z nich se zde shromažďuje. To, co dělá tyto první komiksy zajímavé, je nejen vidět její dobrodružství v delší podobě, ale obdivovat některé z raných komiksů umělců Jacka Kamen a Matta Bakera. Sama Messick je připisována za psaní příběhů, což byla běžná praxe ve zlatém věku.

Hodně z PR zdůrazňuje, že tyto příběhy o dobrodružství a otroctví nejsou pro slabé srdce, ale byly to docela standardní věci. Ano, Messick dovolil Brenda, aby se zvedla a zasahovala mnohem častěji, než v novinách, stále se jí podařilo udržet si oblečení a ctnost, takže to byla mnohem více titrace než cokoli jiného. Tyto první obaly jsou ve věku docela běžné a zdůrazňují její linii poprsí. Kromě svých osmistránkových skriptů nabídla některé obálky, ale vidět umění od Kamen, nejlépe známé pro jeho komiksovou práci ES a přizpůsobení Creepshow, a Baker, jeden z nejlepších umělců dobré dívky v době, je zábavné . Řada jejích příběhů pokračovala od kapitoly do kapitoly a uzavřela v každém čísle, takže si udržovala stimulaci komiksu s Cliffhangers, aby vás udržoval otočení stránek.

Název byl zakončen záložními funkcemi jiných tvůrců a je zde také zahrnut. Některé jsou nevýrazné, jako je jihoafrický obchodník Joe Niekirk a fotograf Steve Ayers. Ani si zaslouží krycí kredit, protože se to prodávalo zcela na základě slávy a popularity novináře. Jeden z mála ženských titulů dne, který nebyl pásem pro dospívající humor, si zaslouží úvěrovou zprávu za to, že dává dívkám vzor zaměřený na kariéru, který nepotřeboval hrdinu, aby ji zachránil.

Nákup

Brenda Starr: The Complete Pre-Code Comics Vol. 1

Leave a Reply

Your email address will not be published.