Pro vaši úvahu: DC/Vertigo je zcela svobodná země: Příběh dětské křížové výpravy

Tento příspěvek je podáván pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

Robert Greenberger

Autor: Robert Greenberger

Obvykle celoznamový crossover přiláká čtenáře se zárukou, že linka bude otřesena, status quo se změnil a realita se přehodnotila do budoucna. V mnoha případech jsou některé z těchto slibů udržovány, zřídka jsou všichni drženi. Pak tu byla tato reklamní kampaň: „Dětská křížová výprava, není to pohádka“, k níž mladý Charles Rowland dodává: „Zde se říká, že vesmír Vertigo už nikdy nebude stejný. Samozřejmě to nikdy nebylo stejné. “

Poté, co byla série titulů považována za dostatečně zřetelná, aby si zasloužila svůj vlastní otisk, DC Comics představila svět Vertigo, kde všechno, od obchodních oděvů po „zralé čtenáři“, jej odložila od hlavního DC vesmíru. Jeden tedy očekával, že marketingové kousky, jako jsou roční crossovery, budou vyhýbány.

Zdarma země: Příběh dětské křížové výpravy

V roce 1997 však bylo vybráno, že řada ročníků a dvou speciálů Bookend by se pokusila o crossover titulů, které byly stále považovány za součást sdílené DC mytologie. Je to trochu fungovalo, ale jasně to bylo dostatečně problematické a natolik odlišné, že se o to už nikdy nepokusilo. Na jednom místě nebyla událost shromážděna ani. Až do tohoto podzimu, kdy DC poskytuje zcela svobodnou zemi: příběh dětské křížové výpravy. Neměl by to být pouhou 200stránkovou sbírkou toho, co bylo, bude také uklidit věci s novou poslední kapitolou od současného spisovatele detektivů Deadboy Toby Litt a umělce Petera Grossa.

V tiskové zprávě Neil Gaiman řekl: „Už dávno jsem napsal první část příběhu a čekal, až zjistil, jak se to uprostřed, pak na konci spolupracoval s Jamie Delano a Alisou Kwitney. Po celá léta se lidé ptali, jak a kdy mohli číst veškerý příběh dětské křížové výpravy. Jsem vděčný říci, že je nyní přepracován a upraven a je to něco starého i nového – zapomenutým klenotem a novým potěšením. “

Obal dětské křížové výpravy #1 od Johna Totlebena

To, co dělá tuto sbírku zajímavou, je to, že zahrnuje dětskou křížovou výpravu #1-2 (Cowritten Gaimanem, Alysa Kwitney a Jamie Delano s uměním Chris Bachalo a Peter Snjebjerg plus 64-stránky nového materiálu. Vyplňte krémové centrum: Black Orchid Annual #1 (Dick Foreman, Gary Amaro a Jason Minor), Animal Man Annual #1 (Delano, Russell Braun, Tom Sutton a Rafael Kayanan), Swamp Thing Roční #7 (Nancy a . Collins a Mark Buckingham), Doom Patrol Annual #2 (Rachel Pollack a Mark Wheatley) a Arcana Annual (John Ney Rieber a Gross) #1.. Druhým ročním bylo zavedení Tim Hunter z knih magie, zřízení Nová série a je jediným přetištěným v knize Faerie.

Zjevně bylo vybráno, že tyto příběhy byly mimo hlavní cestu a celá událost může být potěšena pouhými knihami, které obvykle platí u mnoha crossoverových událostí.

Akce je svázána detektivy mladých mrtvých mladých chlapců ze stránek Sandman, Charles Rowland a Edwin Paine, kteří vyšetřují pohřešované děti v anglickém městě. Stopy je vedou k zcela svobodné zemi, údajně ráj pro mladé, ale příliv dětí přetíží své zdroje a potíže následuje. Mezi těmi, kteří přicházejí do města, patří Tefé Holland, dcera Swamp Thing, Maxine Baker, dcera Black Orchid Suzy a Dorothy Spinner. Teen Doom Patroller je však dokonce vyvržencem v ráji, když je odmítnuta, protože už začala menstruovat.

Rozhodl se unést Tim Huntera a pomocí své silné magie přivést všechny děti Země do nové země. I když získají Tima a využívají jeho okultní síly, věci docela nejdou podle plánu.

Obal dětské křížové výpravy #2 od Johna Totlebena

Název je odvozen z událostí, které se údajně vyskytly v roce 1212, kdy se evropská křesťanská komunita pokusila vystřelit muslimy ze Svatých zemí Středního východu. Přestože nyní považovala většinou apokryfní, legenda zahrnovala mladého chlapce s vizemi a skupinami dětí pochodujících do Itálie, zatímco ostatní byli prodáni do otroctví.

Crossover představil nové postavy, jako je zcela svobodná země Local Mayra, která se v nových knihách magického měsíce stává pravidelným. A samozřejmě nemůžete mít zemi zcela svobodných dětí, aniž byste kývli na mladého chlapce, který nevyroste, a tady je zobrazen jako jeden z původních obyvatel, úniku ze severoafrického dungeonu ve 13. místě století. Tady je známý jako Peter nebo Puck nebo dokonce Mary (kývnutí na Mary Martin).

Pokud jde o vesmír Vertigo, který už nikdy nebyl stejný, byl Tefé oddělen od zelené dostatečně dlouho, aby se vrátil domů, trvale se změnil, zatímco Maxine se rozhodla zůstat ve zcela svobodné zemi. Byl to určitě statečný experiment jakoje tato sbírka.

Nákup

Zdarma země: Příběh dětské křížové výpravy

Klasické obálky z databáze Grand Comics.

Leave a Reply

Your email address will not be published.