Markleyův horečka: Je to zázrak

Tato publikování je podáno pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

Wayne Markley

od Wayne Marley

Během posledních několika měsíců Marvel dotiskl originál (no, současnou verzi) tradičního zázraku Alana Moora, Garryho Leacheho i Alana Davise. První čtyři jsem si nekontroloval, když vyšli, když jsem je zkontroloval třicet let zpět v časopise Warrior (kde se poprvé objevili), stejně jako později v dotisk/nových příbězích, které komiks Eclipse udělal poté, co válečník složil. V té době, stejně jako kdykoli, protože to byly jedním z mých preferovaných superhrdinových komiksů. Takže jsem odložil čtení nových dotisků od Marvel, protože stejně jako četné věci z mé minulosti, postupem času nevydrží. Nechtěl jsem zničit své uznání příběhů o originále tím, že je četl a zjistil, že nejsou tak fantastické, jak jsem si pamatoval.

Miracleman #1

Nedávno jsem se posadil a zkontroloval jsem úplně první čtyři problém od Marvel s fantastickou nabídkou váhání, stejně jako jsem zjistil, že se mýlím. Jsem potěšen, že jsem se vrátil a znovu jsem si je přečetl, protože jsou skvělé. Vyprávění je několik z nejlepších, co jste kdy zkontrolovali, stejně jako umění je ohromující. Když tyto příběhy poprvé vyšly v roce 1982, Alan Moore si vzal potěšeného šťastského superhrdiny a v budoucnu ho také přesunul 20 let a také ho ztmavl. Moore vybuchl Marvelmanův příběh i příběh, aby proměnil jednu z nejjasnějších a nejserším postav v jednu z nejtemnějších, aniž by změnil cokoli od původního původu. V době, kdy se to stalo, to bylo průkopnické. Bylo to dlouho před tím, než strážci nebo jakýkoli typ temných příběhů, které od té doby vyhovovaly. Gary Leach i umění Alana Davise jsou úžasné. Je to prakticky jako Brian Bolland na další úroveň. Kromě Marvelova kreditu se vrátili a také vydali všechny příběhy (původně byly černé i bílé na stránkách válečníka i barvy zatmění) do té míry, že barvy jsou prakticky jako třetí umělec. Přidávají hloubku i styl jako žádný jiný. Opravdu zvednou umělecké dílo na další úroveň.

Miracleman #2

Než pokračuji, právě tady je trochu historie charakteru Miraclemana nebo Marvelmana, jak byl původně nazýván Warrior. Od konce třicátých let do počátku padesátých let byli Superman i kapitán Marvel několika nejprodávanějšími komiksy v Americe. Kapitán Marvel prodával více než milion kopií měsíčně. Kapitán Marvel byl extrémně pozitivní, pulzující hrdina se zábavnými darebáky a dobrodružstvími. (Podívejte se na grafický román Shazamu Jeffa Smitha, Shazam: Monster Society of Evil pro příklad této verze postavy nebo archivy nebo předvádění Shazam). DC (pak chápaný jako národní komiks) žaloval Fawcett, který prohlásil, že kapitán Marvel byl odtrháním Supermana. Tato situace pokračovala roky. Situace začala v roce 1941, stejně jako konečně se vydala k soudu v roce 1947. Původně Fawcett tento případ vyhrál. O několik let později v roce 1951 však národní komiks vzal situaci k odvolacímu soudu i tentokrát, oni vyhráli, stejně jako v roce 1952, Fawcett komiks přerušil. (National Comics/DC by později koupil práva na kapitána Marvel na začátku 70. let. Avšak Marvel měl kapitán Marvel, takže DC vydal knihu pod názvem Shazam.) Na druhé straně v Anglii v roce 1954, L. Miller Stejně jako dítě byl vydavateli kapitána Marvela a stejně jako v Americe to byl nejlepší prodejce. Když Fawcett ztratil žalobu, Miller nechtěl poskytnout publikování výrobce peněz, takže měl umělce Micka Anglo upravovat postavu a také ho přiměl k Marvelmanovi, stejně jako L. Miller a synové pokračovali v publikování různých kapitánů Marvel Tituly od roku 1954 do roku 1963 (pod názvem Marvelman.)

Miracleman #3

V roce 1982 byl v Anglii představen nový časopis s názvem Warrior. Bylo to velké a také představovalo širokou škálu konvenčních britských proužků, včetně oživeného Marvelmana Alana Moora a také Garryho Leache (stejně jako sága Bojefferies, Axel Pressbutton, stejně jako další.) Uvádí se, že vydavatel Dez Dez se uvádí Skin se přesně líbila, jak byl kapitán Británie oživen, protože si přál udělat něco podobného s Marvelmanem, stejně jako to byla pomoc Alan Moore. Aktualizovat postavu s moderním smyslem (to by byl na začátku 80. let) a také odjeli. Warrior netrval tak dlouho. V roce 1985 v Americe si komiks Eclipse přál dotisknout Marvelmana ze stránek Warrior a pokračovat, kde Warrior skončil s Marvelmanem. Nejprve museli upravit název postavy z Marvelmana do Miraclemana. Alan Moore dokončil svůj příběh problémem 16 (i když jsou k dispozici příběhy, které se Moore chtěl vrátit do série na základě jiných příběhů, které Hreklama napsaná v budoucnu Marvelmanu).

Miracleman #4

S problémem sedmnáct Neil Gaiman převzal knihu od Alana Moora. Pokračoval v tom až do problému #22. Je to současný plán Marvel, který dotiskne všechny problémy Miraclemana, s problémem č. 24, který byl proveden, avšak nikdy nezveřejněn. (#23 byl rovněž hotov a nikdy nezveřejněn). Marvel uvádí, že by chtěli pokračovat v seriálu s Neilem Gaimanem po silnici s problémem #25 na jakémkoli konci, který Gaiman naplánoval, stejně jako Gaiman uvedl, že je na to, jak je vidět s jeho nedávnou mini-sérií Sandman (který běží o tři měsíce pozdě mezi dosud problémem), jeho čas je extrémně omezený a v době, kdy se Marvel dostane k problému dvacet pět, bude to několik let po silnici, takže budeme muset vidět.

Miracleman Book 1

Takže jsme jen na extrémně začátku běhu knihy Alana Moora a také drží milost i krásu. Je to fantastické odhlášení a umění je krásné. Marvel bude samozřejmě v blízké budoucnosti shromažďovat tyto jediné problémy do sbírky vázaných knih, takže pokud si nechcete zkontrolovat jediný komiks nebo si chcete tyto příběhy ponechat pro potomstvo, můžete.

Marvelman Classic

Měl bych si také poznamenat, že v měsíčním komiksu Miracleman, přinejmenším v prvních dvou číslech, Marvel také dotiskl starý L. Miller i syny Marvelman Stories. Je fascinující vidět tyto původní příběhy z padesátých let ve srovnání s tím, co Alan Moore dělá s postavou. Pokud přemýšlíte o těchto verzích Marvelmanu z 50. let, Marvel také přetiskoval řadu příběhů L. Miller i synů v pěti vázaných knihách o několik let zpět s názvem Marvelman Classic, Young Marvelman Classic a také nejlepší rodinnou rodinu Marvelman.

Jako vždy, cokoli, co jsem zde napsal, je můj pohled a neukazuje myšlenky nebo názory komiksu Westfield nebo jejich zaměstnance. Vítám vaše komentáře na mfbway@aol.com. Chtěl bych slyšet, jaké knihy, které byly oživeny, o nichž věříte, že se dobře drží, nové Valiant Books? Magnus? Turok? Prosím dej mi vědět.

Děkuji.

Leave a Reply

Your email address will not be published.