Rozhovor: Richard Corben na Shadows Dark Horse’s Shadows on the Grave

Tento příspěvek je podáván pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

Stíny na hrobě č. 1

Oceněný tvůrce Richard Corben pracoval na různých příbězích Hellboy, Punisher Max, Hellblazer a další, ale může být nejlépe známý pro své hororové komiksy, včetně adaptací práce Edgara Allana Poea, Ragemoora, klasických příběhů pro Creepy a další. Jeho tvorba den se objevila ve filmu Heavy Metal. Vrátí se k žánru hororu ve stínu temného koně na hrobě. O této nadcházející sérii vypráví Rogerovi Ash Westfielda.

Stíny na hrobovém náhledu Page 1

Westfield: Shadows on the Grave je antologie. Co se vám líbí na formátu antologie?

Richard Corben: Miluji krátkou formu antologické komiksy, zejména hororové povídky. Líbí se mi myšlenka, že můžete začít a dokončit příběh na jednom sezení. Nemusíte čekat a proniknout několika problémy, než se rozhodnete, zda se vám příběh líbí. A v nejlepším případě mohou být povídky osvěžující originální. Obvykle existuje pokračující vypravěč, pokud chcete pohodlí známé postavy.

Stíny na hrobovém náhledu Page 2

Westfield: Na jaké druhy příběhů se mohou čtenáři v knize těšit?

Corben: Snažím se zasáhnout mnoho různých předmětů v této sérii. Pozorný čtenář by si mohl všimnout, že v těchto příbězích používám běžné nastavení času. S výjimkou Denaeuse jsou všichni zhruba v 50. letech, snad s atmosférou připomínajícím slavný EC horor komiksu té doby. Budou tedy monstra a pomsté mrtvoly, stejně jako mutantní loutky, bigfoot, nadpřirozené klauni a další. Pravděpodobně žádní upíři nebo vlkodlaci, protože si myslím, že byli provedeni k smrti.

Stíny na hrobovém náhledu Page 3

Westfield: Jeden příběh, který prochází sérií, obsahuje Denaeus. Co nám o něm můžete říct?

CORBEN: V příběhu Denaeus jsem chtěl udělat pseudo řeckou tragédii, kde se postavy zoufale snaží odjet nepříznivou předpověď Oracle, a tím skutečně způsobují události, kterým chtějí zabránit. Denaeus samozřejmě souvisí s postavou Den a jeho příběhem, kde byl před dvaceti lety serializován v časopise Heavy Metal. Není to zdaleka tak jednoduché jako některé další hororové příběhy, takže to potřebovalo více prostoru. Je také tematicky odlišný než kterýkoli z ostatních, takže čtenář může dobře zpochybnit jeho začlenění se všemi krátkými současnými příběhy. Vše, co mohu říci, je: Opravdu jsem chtěl udělat Denaeus a nechtěl jsem čekat další rok, než to začne při dokončení krátkých. Protože jsem editor i umělec/spisovatel, právě jsem si dal pokračovat.

Westfield: Kolik světové budovy jste udělali pro dobrodružství Denaeus?

Corben: Jak jsem řekl, jedná se o pseudo řecké mytologické prostředí, takže jsem vytáhl inspiraci z obrovských dostupných zdrojů a přizpůsobil je, jak jsem viděl za vhodné. Snažil jsem se dát postavám a umístit řecká znějící jména. Také jsem prozkoumal některá řecká přísaha, která byla velmi užitečná a zábavná.

Stíny na hrobovém náhledu Page 4

Westfield: Kniha je v černé a bílé. Jaká je pro vás přitažlivost černobílého umění?

Corben: Myslím, že černá a bílá je nesmírně vhodná pro hororové příběhy. Graficky, monochromatické ošetření nejen vytváří sjednocující účinek, ale také jemně ukládá mírně represivní náladu příběhů a celkový vzhled knih.

Westfield: Nějaké závěrečné komentáře?

Corben: Měl jsem dlouhou kariéru komiks a vždy jsem cítil zvláštní lásku k hororovému žánru. Jsem rád, že mohu věnovat svou energii tomuto projektu. Jsem přesvědčen, že dělám některé z mých nejlepších prací a doufám, že stíny na hrobě najdou vnímavé publikum.

Nákup

Stíny na hrobě č. 1

Leave a Reply

Your email address will not be published.