Pro vaši úvahu: Marvel Masterworks: Luke Cage, Hero For pronájem

Tento příspěvek je podán pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

Robert Greenberger

Autor: Robert Greenberger

Marvel a jeho předchůdce otisky, včas a Atlas, udělali své bohatství na identifikaci výstřelku a skákání na něj se spoustou titulů, dokud se vkus publika nezměnil a pro další z nich upustili jeden výstřelek. V roce 1972 vyplňovaly Sword & Sorcery a Monstra vyplňovaly Marvelův rozvrh publikování pod uvolněným omezením komiksového kódového úřadu a osvědčeným úspěchem barbarů Conan. Stala se však zvědavá věc: Marvel také skočil na trend pouze s jedním titulem a všechny je přežilo.

Marvel Masterworks: Luke Cage, Hero For pronájem sv. 1

Život a práce na Manhattanu, pro spisovatele Archie Goodwina bylo těžké si nevšimnout Markarů Times Square, které se naplnily spoustou nízko rozpočtových filmů s převážně černými obsazeními. Nový žánr byl dabován „Blaxploitation“ a ovlivnil kulturu, hudbu a módu, zejména s hity crossover. Goodwin, který vycítil komerční vítězství, vytvořil Marvelův první titul Blaxplotiation, Luke Cage, Hero For pronájem a stal se prvním americkým měsíčním komiksem novinového stánku, kde se v názvu představil afroameričana.

Luke vydržel a prosperoval a vrátil se k většinou sólové roli poté, co byl neoddělitelně spojen s železnou pěstí po mnoho 80. a 90. let. Bude vnímán jako čtvrtinu Netflixovy Marvel Series zasazené do městské džungle, i když bude poprvé vidět v letošním A.K.A. Jessica Jones, než získala vlastní show v roce 2016, s rolí Mike Colter z dobré manželky. Marvel vycítil příležitost a shromažďuje prvních 16 čísel v Marvel Masterworks: Luke Cage, Hero For pronájem, jeden z prvních titulů sedmdesátých let, který se připojil k linii.

Goodwin, který by byl první, kdo vám řekl, jak bílý byl, byl spárován s bělejším a starším Georgem Tuskem, aby přinesl černý zážitek komiksovým čtenářům. Naštěstí redaktor Roy Thomas přidělil inkousty Warrenovi vydavatelství veterána Billyho Grahama, jehož inkousty pomohly přivést na stránku nějakou štěrk. Výrazný outfit vytvořil John Romita, Sr., který provedl první obal. V této otázce byl Luke uvězněn za zločin, který se nezavázal a souhlasil s experimentem v naději, že přežije a získají svou svobodu. Nejen, že byl osvobozen, experiment ho nechal se zvýšenou silou a vytrvalostí spolu s blízkou kůží.

Luke Cage, hrdina pro pronájem #5

Vrátil se ke svým kořenům v Harlemu, vydal šindel a stal se hrdinou, dobře, najměte si případy za hotovost na zaplacení nájemného. Série nedosahovala násilí a slovní zásoby filmů, které apedl, ale stále našla připravené publikum. George trval tři čísla a Billy se rozkládal na jeho výrazném pohledu na několik příštích, ale Archie odešel po první čtvrtině problémů. Rostoucí hvězda Steve Englehart zdědil knihu a pokračoval v problému 16. Po cestě byli na cestě ulice, obézní ženský gangster Black Mariah a spousta robotů, které mají být rozbity.

Na jeho webových stránkách Englehart poznamenal: „Původní myšlenkou bylo, že Luke měl super sílu, ale použil ji pouze pro hotovost-hrdina k pronájmu. Umělec většinou úzce spojen s knihou byl Billy Graham. Billy neudělal všechny tužky-George Tuska se často zaplnil-ale normálně udělal alespoň inkousty a pomohl mi spiknutí, takže nakonec to byla do značné míry koprodukce. “

Luke Cage, hrdina pro pronájem #9

Problémy 8 a 9 Vysvětlil, obsahoval „hodně neslavného příběhu. Cage je najat jako kočičí tlapka od Doktora Dooma, který odmítá platit, když Cage jde proti jeho pokynům. Ale Cage’s Street Credit závisí na tom, že se nikdy neztuhne, a tak následuje doktora do Latverie. Jejich odlišná úroveň výkonu a motivace z toho učinila zvláštní příběh (a pro některé příliš zvláštní). “ A to bylo teprve až deváté vydání, než se Luke setkal s dalším kostýmovaným zločinem, v tomto případě to byli logicky odpůrci Doomu, The Fantastic Four.

Luke Cage, hrdina pro pronájem #12

Teprve až do vydání č. 12 čelila Cage jeho prvním standardním kostýmovaným darebákem, druhému stringingu jménem Chemistro, který zde debutoval. A v Englehartově finálním čísle představil další Stiletto. Série nebyla o hrdinech a darebácích, ale mnohem více o mocném černošském muži, který se snaží udržet své sousedství jako zločin, který byl funkční, zatímco se snažil platit účty a měl čas na některé ženy. V důsledku toho byla zvědavá atmosféra, což je jeden z důvodů, proč série získala pomalé, ale konzistentní sledování.

V těch divokých a vlněných dnech byl Englehart občas zaplaven, takže Gerry Conway napsal polovinu čísla č. 6, zatímco Tony Isabella nakonec napsal dialog s Billym za poslední polovinu sériového běhu v číslech 14-16.

Luke Cage, hrdina pro pronájem #14

Když Englehart odešel, měkký prodej vynutil změnu a titul byl změněn na Power Man, ale to je příběh pro další svazek.Nákup

Marvel Masterworks: Luke Cage, hrdina k pronájmu

Klasické obálky z databáze Grand Comics.

Leave a Reply

Your email address will not be published.