Trailer Morbius zdůrazňuje spojení Spider-Verse a MCU ve filmu Vampire Solo

, který je zpožděný od Sony a Marvel s komiksem The Living Vampire je pouhých měsíců pryč a bude pozorně následovat na patách Spider-Man: Ne, ne cesta domů. Viděli jsme několik přívěsů, které dělají dobrou práci při diskusi o předpokladu a ukazují nám jen málo filmu samotného. Nejnovější přívěs pro Morbius pokračuje v této tradici, ale dává nám stopy na své místo v MCU i na pavouk. Bezprecedentní partnerství mezi Sony a Disneyem je v podstatě u konce.

Dohoda, která vložila Spider-Man zpět do MCU, byla pro dva filmy: No Way Home a nejmenovaná funkce Marvel Studios. Hvězda Tom Holland několikrát řekl, že již nemá smlouvu na hraní Spider-Man, takže to naznačuje, že se znovu objeví v doktorovi neobvyklém v multivesmíru šílenství. Přesto, vzhledem k post-úvěrové scéně Venom: Nechť je krveprolití, je jasné, že Sony vaří řadu vlastních filmů sdílené kontinuity.

Snad nejvíce znepokojující věc na tomto nejnovějším přívěsu pro Morbius je kolektivní zaměření na spojení MCU a Spider-Verse. Součástí důvodu, proč byl původní jedem překvapivým úspěchem, je to, že to byl zřetelný druh příběhu původu pro poměrně známou postavu. Morbius The Living Vampire není Venom a zdá se, že hvězda Jared Leto se nezdá být cestou Toma Hardyho a činí ho okouzlujícím. Zdá se, že prakticky se o tento film prakticky zajímá o to, co pro budoucnost Sony předstírá, než pro postavu. Z přívěsů, které jsme viděli, vypadá Morbius jako standardní příběh o původu, který se chce žánr ohýbat do akčního hororového filmu.

X

Mario Kart DLC Gold Rush.mp4

0 sekund 12 minut, 40 sekund

Žít
00:00
12:40
12:40

Co nám tento nejnovější záběry říká o filmu Morbius

Obrázek přes Sony

Přijatá moudrost s vyprávěním superhrdiny komiks je to, že člověk může vyprávět podivný příběh nebo vyprávět příběh zvláštním způsobem, ne obojí. (Možná to je důvod, proč konvenční kritici mají těžký čas s věčnými.) V případě Morbia se zdá, že se vypravěči rozhodli vyprávět zvláštní příběh velmi konvenčním způsobem. Je to prakticky formální (a neznamená to jako kritika). Efektivně je hlavní postavou inteligentní, ale trpí něčím, co nedokáže překonat. Pronásledování, aby vyléčila cokoli, je to k tomu, že objevil jeho super schopnosti. Je to efektivní způsob, jak představit nové superhrdinové nastavení, protože stanovíte pokyny vesmíru. (Více o tom níže.)

Jedna věc, kterou nám Morbius Trailer ukazuje, je, že přijímají mnohem více antihrdinský přístup. Morbius určitě zabíjí lidi a pije jejich krev, jak by se dalo očekávat od upíra. Takže to přirozeně způsobuje, že se zdá jako riziko a ne hrdina v očích všech kromě publika. Cítí se velmi Punisher nebo Wolverine z raných filmů X-Men. Tyto postavy zabíjejí, ale nezabíjejí bezohledně. To je nezbytné, protože vytváří situace ve sdílených vesmírech, kde hrdinové, kteří nezabíjejí, mají konflikt s těmi, kteří to dělají, obvykle, zatímco mnohem nebezpečnější nepřítel je na jejich machinacích. Je to pevný základ, ze kterého něco postaví. Pokaždé, když Sony Pictures používá film k nastavení budoucích filmů, nefunguje to tak dobře.

Moje nejoblíbenější věc na tomto přívěsu je způsob, jakým zobrazuje Morbius pomocí svých sil, od výrazného létajícího efektu po „netopýr-radar“. Věc, která opravdu pomůže divákům připojit se k této postavě, je, pokud jsou, stejně jako u Venom, jeho síly jsou „zábavné“. Pití krve lidí není přesně to, takže doufejme, že existuje protiváha. Ať tak či onak, Morbius bude zajímavým filmem, i když možná mnohem více kvůli tomu, že se věci dějí mimo obrazovku.

Jak to váže na MCU a Spider-Verse

Obrázek přes Sony

Snad nejlepším způsobem, jak si představit Marvel Multiverse, je to, že všechno, co pochází ze samotného Marvel Studios, je hlavní časová osa (pokud není uvedeno jinak) a všechno ostatní, konkrétně projekty Marvel Sony Pictures, jsou další. Mám podezření, že Sony se snaží mít multiverse a její sdílenou kontinuitu. Úplně první upoutávka na Morbius, propuštěn v lednu 2020, ukázal Adrian Toomes Michaela Keatona ve stejném druhu vězeňské uniformy, kterou měl na konci Spider-Man: Homecoming. To bylo překvapení. Dříve jsme viděli nastavené fotografie z Morbius, které ukázaly logo Daily Bugle, používané v řadě filmů, a obrázek, který vypadal jako Spider-Man Tobey Maguire.

Smluvně mluvící, ani Spider-Man Tom Holland bude (technicky) v MCU po jeho předpokládaném objevení v multiverse šílenství. Možná se Sony Pictures pokusí vyvinout svůj rostoucí Spider-Verse a, stejně jako agenti Shield, udržujte ji v sousedství MCU. Pokud je Morbius jen jednorázový, mohla by to být vágní část pavouka, kde různé kusy různých iterací franšíjsou přítomny. Scéna Venomu po úvěru potvrdila, že jeho příběh neexistoval ve světě s Holandským Spider-Man. V přívěsu se Morbius zmíní o Venomu, tak je to, že Topher Grace je Venom nebo Hardy’s nebo ani jeden? Odpověď zní: „Koho to zajímá?“

Mám podezření, že Sony se snaží navštívit jehlu mezi MCU na vše-připojeno k „je to komplikované“ kontinuitu DCEU. Hodíte do něj animovaný pavučinový verš a existuje neomezený potenciál pro crossover populárních postav. Mohou se také chtít v budoucnu znovu spojit s Disneyem na další omezený běh. Trik bude pro my v tisku a fanoušci, aby nevytlačili Sony, aby nastavili svou kontinuitu v kameni, když vyzkoušejí některé věci bez Marvel Studios a Disney.

Morbius zasáhne MCU, Spider-Verse a divadla v lednu 2022.

Co si myslíte o novém přívěsu Morbius a kde se hodí do verze pavouka nebo na MCU? Sdílejte své myšlenky, teorie a naděje na budoucnost franšíz v komentářích níže.

Hlavní obrázek prostřednictvím Sony

Leave a Reply

Your email address will not be published.