Markley’s Ferered Brain: Words

Toto publikování je podáno pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

Wayne Markley

od Wayne Marley

Dlouho jsem tvrdil, že komiksy jsou odlišné, protože jsou hybridem prózy i filmu, i když před mnoha roky předcházejí filmu. Comics nutí váš mozek, aby zkontroloval slova a sloučil je s obrázky a také vyplňoval rozdíly mezi nimi. Pro všechny to není přirozený proces, protože uspokojím lidi po celou dobu, kteří mi říkají, že nemohou zkontrolovat komiksy, protože prostě nemohou přesně přijít na to, jak to udělat. Najednou jsme měli velké komické proužky, které všichni odhlásili od mladého věku, abychom nás přesně nařídili, jak zkontrolovat tento odlišný typ umění. Také najednou primárním spotřebitelem komiksů byly děti, na které byly knihy zaměřeny, stejně jako z hlediska prodeje, mnohem lépe než komiksy dnes. V polovině až koncem šedesátých let bylo sedm z deseti nejlepších bestsellerových komiksů Archie tituly. (Promiň, Marvel). Velká část úprav v komiksových prodejích v průběhu let je kvůli situacím, které jsou nejlepší řešeny v jednom dalším blogu. To je tento blog, o čem je jeden o mých mazlíčcích, přepisování v komiksu. Skvělý komiks využívá slova k přemístění příběhu dopředu a také k komplimentu umění, ne pokrytí umění. Spisovatelem, který je příkladem a chápe se pro přepsání (i když v posledních letech se zlepšil) je Chris Claremont. Nebudu věnovat tento sloupec zuřící proti spisovatelům, kteří se přepíše, protože všichni chápou, kdo jsou. Místo toho se chystám skládat asi dva spisovatele, o kterých se domnívám, že zasáhl ideální mix ve svém dialogu a také inovativní koncepty pro jejich příběhy.

Přátelská komunita Spider-Man

Nejprve máme Toma Taylora. Pro mě je Taylor nejlepší (nebo jeden z nejlepších) spisovatelů v komiksu dnes. Je schopen vyprávět originál, stejně jako běžně se pohybující, příběhy s řadou postav, stejně jako vždy zasáhl ideální mix příběhu, umění a dialogu. Napsal tak řadu vynikajících knih, že by je vyžadovalo několik blogů. Takže jen poukážu na pár. Jeho běh na přátelské komunitě Spider-Man (2019) byl fantastický. Je to dvanáct problémů (dostupných ve dvou obchodech od Marvel) se směsí lidského utrpení i superhrdinů. Příběhy se zaměřují přesně na to, jak Spider-Man ovlivňuje jeho okolí. Stále existují obrovské darebáky, ale jsou smícháni s malými příběhy, jako je jeden z nejlepších příběhů Spider-Man, který jsem se v letech zkontroloval, problém se šesti pavouky. Poprvé jsem objevil jeho složení na stránkách All-New Wolverine (2015–2018). To byla kniha, na které jsem byl tak tak, a když se znovu spustila s tím, že ji Taylor skládal, brzy se zvýšila na vrchol mého preferovaného seznamu knih. Opět to byla kombinace mocného vyprávění s obrovským dobrodružstvím i lidskými péčí. V rámci svého vyprávění, o kterém si myslím, že je to nejlepší v komiksu, je schopen zasáhnout ideální kombinaci akčního filmu a také slzavý škubající film. To vše s ideálním využitím dialogu, který pohybuje příběhy a umožňuje postavám přirozeným šumem a každý postava, kterou skládá, se setkává jako jedinečný hlas s minimálním množstvím slov. Existuje šest obchodů, které shromažďují veškerou Taylorovu práci na zcela novém Wolverine.

Dceased

Jedna poslední poznámka je, že Tom v současné době skládá nejnovější verzi Suicide Squad z DC. I když dosud existují jen dva problémy, je to nejlepší sebevražedná skupina, kterou jsem si odhlásil, protože dny Johna Ostrandera. O tuto knihu jsem se o tuto knihu nestaral, stejně jako ve dvou problémech, které Taylor učinil tuto knihu A, měl by se pro mě zkontrolovat. Rovněž napsal řadu svazků nespravedlnosti DC, založené na videohře, kterou jsem si nekontroloval, ale několik lidí mi bylo řečeno, jak vynikající je. Navíc je spisovatelem Dceased, překvapivým hitem loňského roku o DC World Version of Marvel Zombies, zatímco je dostačující, aby stálo za to si přečíst. (Jedinou skutečnou podobností je myšlenka, že hrdinové jsou zombie).

Flintstones

Můj druhý preferovaný autor v tuto chvíli je Mark Russell. Russell je další spisovatel, který je schopen nabídnout nová otočení na tradičních postavách, díky nimž jsou čerstvé i jedinečné. Napsal řadu knih, včetně Lone Ranger, Red Sonja (z Dynamite), DC otázek dvojčat a mnoho dalších. První knihou, která mě zaujala, byla jeho 12 problémů (nebo dvou obchodů) Flintstones z DC. Nejprve jsem tuto knihu nekontroloval, ale poté, co mi několik lidí přesně řeklo, jak vynikající to bylo, jsem to zkusil. Ukazuje to několik, proč je Russell tak vynikající spisovatel. Vezme renomovanou americkou rezidenční nemovitost a také je vhodné v dnešním světě sociální sítě i politické korektnosti, přesto zůstaňteje věrná citlivosti původního televizního seriálu z doby kamenné. Je to ideální kombinace představivosti i humoru, která zvítězila nad fanoušky i filmovými kritiky. Stejně tak dělal fantastické minisérie s Snagglepussem, které jsem miloval, i když jsem se o předpoklad nestaral, jak jsem si stěžoval, stejně dobře předtím, než vyšla kniha. Russell byl schopen vzít nápad o 180 stupňů odlišných od původní postavy a také skončit s ideálním koncem. Stojí za to vyjít z vaší metody ke čtení.

Druhý příchod

Jedna z jeho mnoha nedávných knih je druhá pocházející z knih Ahoy. Spolu s umělcem Richardem Paceem byl Russell schopen projít jemnou linií náboženských přesvědčení a také velký vkus, který vyprávěl příběh Ježíše Krista, který se vrací v dnešním světě, kde uspokojuje Sunstar, superhrdinu. Příběh je ideální, protože je ohleduplný k náboženským prvkům příběhu Ježíše a zároveň kontroluje velké i chudé superhrdiny i darebáků. Tato kniha získala hodně vločku brzy, protože myšlenka, že se Kristus vrátil na Zemi, však jsem zjistil, že s Russellovým Snagglepussem nepředvídá jeho psaní. Jistě, přišel s příběhem, který je ideální na všech úrovních. Když to znovu dělá s velmi malým množstvím slov. Neexistuje mnoho slov diskutujících o tom, co vám fotografie ukazují nebo co skutečně nevyžaduje vysvětlení. Stejně jako Taylor bych velmi navrhl, co Russell napsal, zejména jeho přehlížené minisérie Prez, které byly také shromážděny do jednoho obchodu z DC.

Celková budoucnost Johnnyho

Oba tito spisovatelé jsou pro mě fantastickí. Líbí se mi prakticky cokoli, co napsali. Závěrem bych také navrhl, pokud hledáte vynikající komponování s velmi malým přepisováním, můžete si prohlédnout prakticky jakýkoli typ sbírky z povstání/2000AD. V Anglii byl styl komiksu prakticky vždy povídky (4-8 stránek) vyprávěný dlouhým typem. Vzhledem k počtu krátkých stránek britští spisovatelé objevili, že vyprávějí stručné příběhy s velmi malým množstvím slov. Stejně jako existují některé extrémně inovativní i originální příběhy. Existuje široké spektrum předmětu, které si můžete vybrat od soudce Dredda po Woman Comics (Jinty: Fran z povodní), až po vynikající válečné příběhy. Diskutoval jsem o řadě těchto sbírky vzpoury v minulých blogech, takže nebudu chodit ještě víc, než jen nechat tě pochopit, pokud chcete pevně, skvělé vyprávění, je to skvělé místo, kde se můžete podívat.

To je na tuto dobu. Přeji si, aby mnohem více spisovatelů objevilo od Taylora i Russella, kteří využívají slova tak střídmě, přesto tak efektivně. Měl bych zdůraznit, že Ta-Nehisi Coates původně masivně přepsal (což je pochopitelné, když přicházel z psaní prózy), avšak v posledních několika letech upravil své vyprávění jako nesmírně štíhlé i slovo efektivní. Vynikající změna, kterou objevuji, je jeho knihy mnohem příjemnější ke čtení. Co myslíš? Obtěžují vás nadměrně psané knihy, stejně jako mě obtěžují? Chtěl bych pochopit, co si myslíte. Dokážeme se dostat na mfbway@aol.com nebo na Facebooku v Wayne Markley. Všechna slova, která jsem zde napsal, jsou moje a také neukazují myšlenky nebo názory komiksu Westfield a jejich zaměstnanců. Jako vždy…

Děkuji.

Leave a Reply

Your email address will not be published.