Černý mág mísí Bradavické magické a sociální kritiku

Nemohu nutně říci, že bych si představoval, jaké by to bylo, kdyby Huey z Boondocks šel do Bradavic. Ani jsem nikdy neuvažoval o Johnovi Henrymu, černou pohádkovou powerhouse, který běžel kolem boje s KKK s jeho populárním železničním kladivem jako Thor. Naštěstí jsou obě tyto věci úžasné a teď na ně nemohu přestat myslet. Vstupte: Černý mág.

Co je černý mág?

Oni Press přináší své magické dobrodružství The Black Mage k publikaci jen o něco méně než rok po svém oznámení. V příběhu začíná první černý student populární a vlivné školy Stvory Magic School. Tom Token je sakra jméno, které dává své mladé černé postavě, která se chystá vydat na cestu v převážně bílém prostředí, ale proč ne být na nose? V náhledu komiksu vidíme partnera Toma Tokena s Johnem Henrym, kladivem ovládajícím vysokým příběhovým hrdinou, aby doslova bojoval s členy Klana. Je to úžasné znamení, že tento příběh a postava nebudou řešit tyto sociální problémy lehce.

Může černý mág posunout hranice?

Obrázek kredit: Oni Press

X

Mario Kart DLC Gold Rush.mp4

0 sekund 12 minut, 40 sekund

Žít
00:00
12:40
12:40

Když mluvíme o sociálním komentáři, existuje mnoho křižovatek. Pro začátek je průmysl komiksů převážně bílým okupačním polem, když se týká nejlepších vydavatelů. Došlo k významnému pokroku. Skutečnost, že záležitost stále přichází na to, aby lidé barvy byli vyhrazeni pro menší publikace. To ukazuje na menší čtenáře, menší publicitu a samozřejmě menší autentičnost v příbězích, které dělají titulky.

Pokud jde o popkulturu, fanoušci a tvůrci komiksů docela dobře reagují na mnohem větší rozmanitost. Když někdo zavolá fanoušky komiksů za to, že jsou banda bílých chlapů, je docela snadné ho setřást, protože slepý předsudky nebo situační odpojení. Jak již bylo řečeno, pokrok není samo o sobě možností. Získání vysoce profilových autorů, jako je Ta Nehisi Coates, aby napsali běh Black Panther, není úplně ani na hřišti.

Klíčový tip dopadu perspektivy

Pokud vůbec něco, příběh, jako je tento, je téměř nutný. Po propuštění v říjnu přesně víme, co přinášejí dobrodružství Toma Tokena. Z náhledu můžeme předpokládat, že témata přijetí a agrese budou v plné síle. Čtěte komické roky pro mnohem více aktualizací této série!

Leave a Reply

Your email address will not be published.