Roger’s Comic Ramblings: Čím více věcí modifikace

Tato publikování je podáno pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

Roger Ash

od Roger Ash

Koncem 70. let jsem začal číst komiksy. Od té doby se hodně změnilo, jak jsou komiksy samy kromě komiksového průmyslu. Nedávno jsem přemýšlel o několika těchto úpravách a věřil jsem, že se s vámi podělím o několik svých věření.

Batman věří, že na této tradiční stránce skočí.

Věci, které mi chybí: věřili balónky.

Myslel jsem, že balónky jsou docela z minulosti, pokud jde o většina vydavatelů, ale chybí mi. Ano, někdy se titulky používají ke komunikaci myšlenek postav, ale to není stejné. Ve většině situací to znamená, že celý příběh je vyprávěn z pohledu této osoby, ale nemáte náznak toho, co si ostatní lidé v příběhu myslí. V mnoha případech také tyto titulky fungují barvu spojenou s kostýmem postavy, která je může ztěžovat číst. Věřili se, že balónky mohou přidat do příběhu. Například si představte panel dvou lidí líbání. Jeden z nich si myslí: „Moc se mi líbí.“ Druhý věří: „Blech. Nemůžu uvěřit, že se s tím musím vyrovnat. “ To hovoří o jejich spojení s každým ostatním v jednom panelu. Chápu, že tah v komiksu byl směrem k tomu, aby se více jako filmy nebo videohry, stejně jako proto, že tam nejsou věří, že balónky tam, je to obrovský důvod, proč v komiksu zmizeli. Tady je však věc: komiksy nejsou filmy ani videohry. I když existují podobnosti, komiksy mohou dělat věci, které nemohou, stejně dobře zbavit všeho, co je odděluje, také se zbaví věcí, díky nimž jsou komiksy jedinečné. Stejně jako to může snížit zkušenost čtenáře komiksů.

Nádherné barvy Laury Martin na Amanda Conner nakreslené kryt pro Marvel’s Woman Comics #1.

Věci, které se mi líbí: Současné zbarvení

Pokroky v zbarvení komiksu proběhly dlouhou, dlouhou cestu. Za tím je mnoho faktorů, jako je vylepšený papírový materiál, pokrok v tisku a také nové inovace, které umožňují zbarvení na počítačích. Pointa je, že nyní můžete dělat fantastické věci s barvou, která by byla téměř nemožná před lety. Když tato nová inovace dorazila velmi poprvé, lidé to měli tendenci to přehánět, jen aby předvedli, co by se dalo udělat. I když stále existují situace, kdy se to děje, mnozí objevili přesně to, jak toho co nejlépe využít.

Tradiční dopisová stránka Daredevil.

Věci, které mi chybí: Sloupce dopisů

Za prvé, skutečně chápu, že úplně nezmizeli. Stále je vidím v několika komiksech. Jsou to však mizející druh. Za druhé, chápu, že web byl docela hodně zkázou sloupce dopisu. S blogy, nástěnkami a sociální síť, kde se lidé mohou komentovat komiksy, jakmile je zkontrolovali (nebo když je čtou), sloupce dopisů již nemají účinek, kdy to udělali. Nekontroloval jsem však mnoho komentářů o komiksech na internetu, protože netrvá dlouho, než někdo bude blbec, a také nechal vlákno převést na jméno. Ve sloupcích dopisu by se editoři mohli rozhodnout, že netiskněte písmena, která v podstatě uvádějí „vy sát“, a také ne uvádět, proč se spisovateli písmen nelíbil příběh nebo přesně jak by se mohl zlepšit. Zdá se, že tyto druhy lidí online tvoří většinu těch komentujících.

Fantastická čtyřka #588 Napsala Jonathan Hickman s Art od Nicka Dragotty. Obal umění od Alana Davise.

Věci, které se mi líbí: Pokročilejší vyprávění

Stejně jako si užívám fialovou prózu komiksu Stan Lee, pokud by to byla metoda, komiks byl stále napsán, už bych je moc nečetl. Stejně jako předpokládám, že mnoho dalších by se v průběhu let ani vyprávění nezměnilo. Komiksy dnes mohou vyprávět velmi složité příběhy se spisovateli, kteří se zabývají problémy, a příběhy, které rezonují s současným publikem. Práce Jonathana Hickmana je toho vynikajícím příkladem. Metoda, kterou například strukturoval své příběhy v Amazing Four, byla jiná než to, co jsem v knize viděl dříve, ale postavy stále zazvonily pravdivé.

Jeff Smithova kost.

Mnoho příběhů v těchto dnech je zaměřeno na starší čtenáře, ale pokud to prostě uděláte, omezujete své publikum. Můžete vyprávět složité i pokročilé příběhy, které kouzlo pro širokou škálu čtenářů, včetně mladých čtenářů. Jeff Smith’s Bone je toho skvělým příkladem, protože jsem uspokojil řadu dospívajících i mladších návštěvníků, kteří se setkali s těmito knihami se Scholastic Edition a také jako oni.

Toto je jen špička ledovce. Kromě věcí, které mě baví v současném komiksu, je mnoho dalších věcí, které mi v Comics chybí, ale zachráníme je pro nadcházející sloupce. přesně co ty? Co ti chybí v komiksu? Co se zlepšilo v současných komiksech? připojitKonverzace v sekci komentáře!

Nyní jděte zkontrolovat komiks!

Leave a Reply

Your email address will not be published.