Beast Complex

Jediný svazek Complex shromažďuje šest příběhů Paru Itagaki, tvůrce Beastars. Jsou zasazeny do jejího světa, kde se antropomorfizovali masožravci a býložravci, kteří se snaží existovat, navzdory jednomu typu, který chce jíst druhý. Je to silná metafora. Postavy jsou neustále ohroženy kvůli tomu, co jsou, ne to, co se rozhodnou dělat, ačkoli tyto příběhy objasňují, že každý má na výběr.

Každý příběh uvádí jeden z každého typu stvoření do konfliktu v různých rolích. Páry zahrnují:

Schoolboys, tygr a bobr, kteří se snaží udržet své přátelství ve světle každého, kdo jim řekne, že se rozrůstají

Krokodýl a gazela nucená spolupracovat na kuchařské show

Chameleon chlapec, který chce chránit svého školního přítele, liščí dívku, před šikanovanými

Student s vysokou schopností poslal, aby zjistil, proč spolužák netopýra již nepřichází do školy

Příběhy jsou zasazeny do dobře realizovaného světa, který může pobírat představivost čtenáře, aby si představoval své vlastní myšlenky života jako humanoidní zvíře. Situace zde provozují gamut, takže si všimněte, že je hodnocen pro starší dospívající. Jeden příběh je o někom, kdo chtěl jako příslušenství k vraždě. Další nám ukazuje, že postoj mezi vlka a velbloudí mužem, který výslovně řeší otázku jednoho typu, který chce jíst druhý. Dokonce i školní šikana má podtón ne násilí, ale možné vraždy.

Styl uměleckého umění jemného řádku umožňuje výraz postav a vytváří svět, kde záleží na detailech, který odměňuje zapojení čtenáře. Postavy trpí, když se cítí svázané svou povahou, přinucené do konkrétních rolí, které nemusí chtít. (Na webových stránkách vydavatele můžete vidět stránky náhledu.)

Například příběh lva/netopýra nutí lva, aby čelil svým vlastním pocitům a obavám. Obává se, že není schopen splnit vůdčí roli a očekávání úspěchu, které na něj přinutily. Netopýr očekává, že ho šikanuje nebo dokonce zneužívá, což vyžaduje, aby si lev aktivně vybral jiný způsob, jak se chovat.

Příběh na vaření (nejlepší z parta) je vítaná lehčí splátka s méně náročným předpokladem. Dlouhodobá televizní show mění hostitele, aby přitahovala pozornost, a Gazelle nenávidí svého nového partnera. Krokodýl se pyšní vytvářením jídel, která uspokojí touhu masožravců po masu, i když samotná látka je zakázána. Jejich věrnost jejich řemeslu nakonec překonává jejich rozdíly.

Beast Complex slouží jako úžasný úvod do světa Beastars, což ukazuje, kolik lze udělat se základní myšlenkou různých druhů zvířat žijících společně. (Vydavatel poskytl kopii recenze. Recenze původně zveřejněná v Good Comics for Kids.)

Sdílejte toto:
Cvrlikání
Facebook
Tumblr

Související příspěvky:

DC Super Hero Girls: Hits and Mýty Super Hero Girls: Hits and Mýty jsou druhý grafický román v sérii Branded a jsem rád, že se mi líbí, že se mi to líbilo lépe než první finální krize. Může to být proto, že nyní, když jsou postavy zavedeny (ačkoli většina hlavních je již známá),…

Beast Master Volume 1Yuiko miluje zvířata, ale na její dusivou náklonnost nereagují dobře. Leo je podivný student divokých výměn s divokými černými očima. Má násilné Berserker zuří, ale všimne si, jak dobře na něj zvířata reagují, což ji žárlí na jeho spřízněnost s nimi. Společně jsou to dokonalý pár, …

Monster a The Beast Volume 3This je kolem, když série manga musí najít něco mimo původní koncept, s nímž bude pokračovat. Monster a The Beast Volume 3 od Renji to dosahují tím, že rozdělí dva vedení a slibuje další informace, které přijdou o své minulosti. Na konci svazku 2, Liam…

Leave a Reply

Your email address will not be published.